Üks põnevalt tegus aasta on kohe lõppemas!
 
Mõned märksõnad lõppevast aastast:
* EMELi seminar – rääkisime sellest, kuidas rajada rohelisemat linnaruumi; uurisime, mis imeloom on kaanetatud kasvualus ja kuidas ehitada rohekatuseid. Seminaril tutvustasid oma tooteid ja teenuseid Eesti, Soome, Hollandi ja Läti koostööpartnerid Huutokoski Oy, EG-Trading Oy, GUMI MIX GROUP SIA, Edelgran, Hydrorock.
* Iga-aastane liidu üldkoosolek, et võtta kokku lõppenud aasta ja teha plaanid uueks aastaks. Muuhulgas kinnitas üldkoosolek ka Maastikuehitaja hea tava.
* 12 kutsetunnistust (5. tase – 1; 4. tase 2; 3. tase – 8 ja 2. tase 1 tunnistus)
* 9 uut liidu liiget
* Suurte puude aasta: käisime TreeTube puuistutustorude tootmist vaatamas, mitmed liidu liikmed käisid Lätis @ANNAS KOKU SKOLA õppimas, kuidas suuri puid ümber istutatakse, meie liikmed on osalenud aasta jooksul paljude suurte puude istutamistel ja ümberistutamistel; istutati Baltimaade esimene puu kasutades TreeTube´i tehnoloogiat.
* Avalöögi sai LANECO projekt, mis aitab Eestis, Lätis ja Soomes välja selgitada, millistest uutest töömaailma oskustest linnade rohealade rajamiseks 3-5 aasta perspektiivis vajaka jääb. Kohtusime Eesti (Yebisu Eesti ja Eesti Maastikuehitajate Liit), Läti (Latvijas Ainavu arhitektu asociācija) ja Soome (Viher- ja ympäristörakentajat ry) kolleegidega imelises ANNAS KOKU SKOLA.
* Toimus kutseeksami hindajate koolitus Räpina Aianduskoolis. Koolituse viis läbi Yebisu Eesti ja osales 15 inimest. Eriti kasulik oli vaatluse ja intervjuu praktiline läbitegemine EuroSkillsiks harjutavate Eesti, Soome ja Hollandi võistkondade peal.
* Meie liikmed Markus Vainu ja Karin Kikas osalesid ELCA Exchange programmi raames ettevõttepraktikal Hollandis.
* Toimus EMELi ekskursioon Helsingisse, koostöös Soome Maastikuehitajate Liiduga Viher- ja ympäristörakentajat ry tutvusime paljude põnevate maastikuehituslike objektidega nii eraaedades kui ka avalikus linnaruumis.
* Septembris toimus Poolas EuroSkills Gdansk 2023, kus Eestit esindasid Siim-Robin Noorem ja Artur Kusnets Räpina Aianduskoolist. Võistluste ekspert oli EMELi liige Raili Laas ja võistlejaid juhendas meie liige Mairold Mänd.
* 10. oktoobril tähistas oma 60. juubelit ELCA – oleme uhked, et kuulume sellesse rahvusvahelisse maastikuehitajate perre.
* Kadri Grišakov esindas meid Tallinn – roheline pealinn 2023 rahvakogul, et anda sisendit, mis mõjutab maastikuehitaja tööd linnas ning pakkuda lahendusi, mis muudaksid Tallinna veelgi rohelisemaks.
* Meie liidu liige Anu Vaagen kuulutati oktoobris toimunud täiskasvanuhariduse tänusündmusel aasta koolitajaks. Palju õnne veelkord!
* Aasta lõpus kogunes EMELi arengukava töörühm, et alustada vundamendi rajamist EMELi arengukavale 2024-2028.
* Detsembris võtsime aasta kokku Paekalda Puhkekeskus / Veespordi- ja Elamuskeskuses, kus toimusid EMELi talvepäevad. Rääkisime võimalustest kuidas puid linnaruumi istutada ning mis on erinevate tehnoloogiate plussid ja miinused. Tutvusime Murru vangla põneva ajalooga ning arutasime eriala tulevikku ühise õhtusöögi käigus.
 
Täname kõiki liikmeid, toetajaid ja koostööpartnereid!
Uuel aastal uue hooga edasi!
 
Ja kui sa soovid ise ka kõikidest nendest põnevatest, harivatest ja lõbusatest sündmustest juba uuel aastal osa saada, siis liitu meie ägeda seltskonnaga ja tule liikmeks: https://www.maastikuehitajateliit.ee/emel/tule-liikmeks/