Laupäeval, 13. jaanuaril kogunesid Eesti Maastikuehitajate Liidu (EMEL) liikmed Järvamaale Metsajõe puhkemajja, et teha kokkuvõte möödunud aasta toimetustest ning vaadata üheskoos tulevikku.

Liidu juhatuse liige Andres Vainu tõi 2017. a olulisematest tegevustest välja töö maastikuehituse uute kutsestandarditega. Lisaks kutsestandardite muutmisele, uuendamisele on nüüdseks lisandunud ka 2. taseme standard, mille järele on tööandjad juba pikemat aega vajadust tundnud.

Et EMEL on oma valdkonna kutseandja, siis on tööd tehtud kutseeksamite korraldamisega. Kutseeksamid toimuvad nii koolides vastava eriala lõpetajatele kui ka juba tööturul tegutsevatele maastikuehitajatele.

Kolmanda olulise punktina nimetas Andres Vainu Eesti esindamist rahvusvahelises koostöövõrgustikus Yebisu, kuhu kuuluvad ka Soome, Ungari, Hollandi ja Belgia maastikuehitajate liidu esindajad. Möödunud aastal töötati Yebisus ühistööna välja süsteem, kuidas võimestada töötajaid ja kuidas neid hinnata. Märtsis korraldas EMEL ka sellekohase seminari Tallinnas.

Kokkusaamise teine päevapunkt puudutas liidu tulevikku ehk arengukava koostamist. Et liit on suhteliselt noor ja tegemist on esimese arengukavaga, siis esmalt räägitigi liidu olulisusest. Kõlama jäid mõtted, et liit peab olema see katuseorganisatsioon, mis ühendab professionaale; ühendab valdkonna haridust, töömaailma ja tarbijat; koht, kus jagatakse oma kogemusi ja õpitakse üheskoos.

Pärast töist osa jätkus õhtu ühises vestlusringis hea huumori ja saunaleili mõnusid nautides.