Nii see tõepoolest on! Võistluste lõputseremoonial soovis ELCA president Henrik Bos kõikidele osalejatele õnne ja teatas, et nad on valinud maailmas parima eriala!
 
Ta rääkis oma kõnes meistrivõistluste lõputseremoonial, et  maastikuehitus on WorldSkills võitlustel üks parimaid ja populaarsemaid erialasid, selle fännide arv on väga suur olnud läbi aegade. 
Maailm on viimaste aastate jooksul muutunud väga väga palju, maastikuehituse eriala on tähtsaim kui kunagi varem – te loote mitte ainult ilusaid aedu vaid ka elukeskkonna, mis on eriti oluline kliima soojenemise ja bioloogilise mitmekesisuse seisukohast vaadatuna. 
 
Kunagi varem pole olnud nii suurt nõudlust maastikuehituse teenuste järele ja mitte kunagi varem pole olnud nii suurt oma ala professionaalide puudust tööturul. Henrik soovis õnne kõikidele osalejatele ja ütles, et nad on valinud maailma parima eriala. 
 

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts usub, et kutsemeistrivõistluse suursündmus kasvatab noorte huvi maastikuehitaja eriala vastu veelgi.

„Loodetavasti need sajad noored, kes võistlust messihallis külastasid ja noorte meistrite käe all valminud näidisaedu nägid, said innustust ning ehk ka inspiratsiooni tulevikus eriala valimiseks. Tahan kindlasti kiita ja tunnustada meie kutseõpetajaid ja eksperte, kes meie õppurid on maailmatasemele koolitanud. Samuti väga suur tänu Harno kolleegidele, kutseõppeasutustele, ettevõtetele, kohtunikele – kes selle võistluse korraldamise on võimalikuks teinud,” rääkis Vinter-Nemvalts.

 
Faktid toimunust: 
Kui võistluste avapauk anti 24.10.2022, siis ettevalmistuse messihallis algasid juba 17.10.2022 hommikul. Võistlusalade rajamiseks toodi kohale: ……………. Osales ligi …….  vabatahtlikku. Päevad olid pikad ja lõppesid öösel………
 
Tulemused: 
Punktid ja kohad: https://worldskills2022se.com/skills/landscape-gardening/
 
WorldSkills Competition 2022 Special Edition Tallinn, Skill 37, Landscape Gardening on ametlikult lõppenud.
Täna toimunud lõputseremoonial kuulutati välja võitjad:
🥇Šveits
🥈Jaapan
🥉Ungari
Eraldi tunnustati kuue riigi meeskondi Excellence medalitega:
🏅Saksamaa
🏅Austria
🏅Itaalia
🏅Columbia
🏅Taipei, Hiina
🏅Holland
Soovime õnne kõikidele võistlejatele, ekspertidele. Suur suur tänu kõikidele korraldajatele, abilistele jne jne jne.
Vinge võistlus oli!!! 💚💚💚💚
 
Mairold:

Juba nädal möödas… 🤔 Oli vägev võistlus!
Esimene kord olla maailmameistrivõistlustel ekspert 😁😎 Suurepärane kogemus ja au hinnata maailma parimaid maastikuehitajaid koos 15 riigi kolleegiga!!!
Vägevaks tegi muidugi võistluse super korraldus! Tänud veelkord🥳😎🕺
See you in France 😉

 

Täna algasid Tallinnas maastikuehituse maailmameistrivõistlused WorldSkills Competition 2022 Special Edition. 

Algselt Shanghais toimuma pidanud kutseoskuste suurvõistluse tühistamise tõttu sai Eesti võimaluse korraldada noorte kutseoskuste maailmameistrivõistlust WorldSkills 2022 maastikuehituses. Erinevate alade võistlused jagati liikmesriikide vahel vastavalt sooviavaldustele ja võimekusele. Eesti kandideeris, et korraldada maastikuehituse võistlust ja osutus valituks.

Tallinnas võistlevad 16 riigi – Austria, Belgia, Kanada, Šveitsi, Kolumbia, Saksamaa, Eesti, Hispaania, Soome, Prantsusmaa, Ungari, Itaalia, Jaapani, Hollandi, Rootsi ja Taipei, Hiina – kaheliikmelised meeskonnad. Igat riiki esindab ka eriala ekspert, kes juhendab võistlejaid ja osaleb ka kohtunikuna.

 

Võistlust korraldasid Haridus- ja Noorteamet ning Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Ardens OÜ ja Eesti Maastikuehitajate Liiduga. Võistluse korraldamisele panid õla alla üle 20 Eesti ettevõtte. Võistluse rahvusvaheline suursponsor oli Samsung Electronics, Stablia ja AutoDesk.