Täna algasid Tallinnas maastikuehituse maailmameistrivõistlused WorldSkills Competition 2022 Special Edition. 

Algselt Shanghais toimuma pidanud kutseoskuste suurvõistluse tühistamise tõttu sai Eesti võimaluse korraldada noorte kutseoskuste maailmameistrivõistlust WorldSkills 2022 maastikuehituses. Erinevate alade võistlused jagati liikmesriikide vahel vastavalt sooviavaldustele ja võimekusele. Eesti kandideeris, et korraldada maastikuehituse võistlust ja osutus valituks.

Tallinnas võistlevad 16 riigi – Austria, Belgia, Kanada, Šveitsi, Kolumbia, Saksamaa, Eesti, Hispaania, Soome, Prantsusmaa, Ungari, Itaalia, Jaapani, Hollandi, Rootsi ja Taipei, Hiina – kaheliikmelised meeskonnad. Igat riiki esindab ka eriala ekspert, kes juhendab võistlejaid ja osaleb ka kohtunikuna.

Võistlustööna peavad meeskonnad nelja päeva jooksul ehitama ühesugustes tingimustes näidisaia. Selleks peab tegema pinnasetöid, paigaldama sillutist, laduma müüri, töötama puitmaterjalidega, rajama veesilma ning tegema haljastuse. 

Võistlust korraldavad Haridus- ja Noorteamet ning Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Ardens OÜ ja Eesti Maastikuehitajate Liiduga. Võistluse korraldamisele on õla alla pannud üle 20 Eesti ettevõtte. Võistluse rahvusvaheline suursponsor on Samsung Electronics, Stablia ja AutoDesk.

Lisaks võistlustele on messihallis mitmed koolid ja koostööpartnerid nagu näiteks Räpina Aianduskool ja Tallinna Ehituskool, kes tutvustavad maastikuehituse haridust Eestis ning Eesti Maastikuehitajate Liit ja Euroopa Maastikuehitajate Liit.

Võistlusprogramm on huvilistele avatud ja külastamine on tasuta. Võistlused toimuvad Eesti Näituste messikeskuse C hallis, Pirita tee 28. 

24.10.2022, kell 9.00-17.00 – esimene võistluspäev
25.10.2022, kell 9.00-17.00 – teine võistluspäev
26.10.2022, kell 9.00-17.00 – kolmas võistluspäev
27.10.2022, kell 9.00-15.00 – neljas võistluspäev
 
Eestit esindavad Kerly Väinsar ja Siim-Robin Noorem. Tule omadele kaasa elama ja jälgima põnevat rahvusvahelist võistlust. Ja astu sisse ka EMELi ja ELCA boksi!