26. – 28. september 2018 toimuvad Budapestis üleeuroopalised kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2018. Maastikuehitajaid esindavad sellel võistlusel Räpina Aianduskooli õpilased Markus Vainu ja Ilmar Jürisaar.

Esimeseks proovikiviks oli meeskonnale sõpruskohtumine Soome meeskondadega, nende hulgas ka Soome EuroSkills`i meeskond. Võistlus toimus 12.-15. aprillil Kevadmessil Helsingi messikeskuses. Võistlusülesandeks oli ehitada aiaosa (30 m2), mille elementideks olid terrass, kuivmüüriga tõstetud istutusala koos veesilmaga ning erinevad sillutised (betoonkivi, täringukivi ja looduskivi). Võistlus Eesti ja Soome EuroSkills`i meeskondade vahel oli üsna tasavägine. Seekord edestas võistluste lõpus Soome meeskond Eesti oma 6 punktiga.

Maastikuehitajate meeskonda juhendab Räpina Aianduskooli õpetaja ja maailmameistrivõistluste (WorldSkills 2017) proksmedali võitja Mairold Mänd.

Võistkonda toetab võistlusriiete ja turvajalanõudega Parem Käsi OÜ.

Järgmine võimalus näha EuroSkillsi võistlejaid võistlemas on 3.– 4. mail oskustefestivalil „Noor Meister 2018“ Eesti Näituste messihallis ning 14. – 17. mail taas Soomes Tamperes võistlustel „Taitaja 2018“.