Kui Sind huvitab Sinu ettevõtte areng ja jätkusuutlikkus, kui soovid, et Sul oleks töötajaid täna ja homme, siis tule seminarile. Seminaril jagab oma parimaid kogemusi ja arutleb koos kõigi osalejatega maastikuehituse ettevõtte omanik ja juht Hollandist Rien van der Spek.

Seminar toimub 3. mail algusega kell 9.30 (kell 9 registreerimine ja kohv) ja lõppeb orienteerivalt kell 14.30. Toimumiskohaks on hotell Dzingel (F-saal). Seminar on inglise keeles, tõlgitakse eesti keelde. 

Registreeri ennast siin hiljemalt 28.04.22. EMELi täisliikmetele seminar tasuta, toetajaliikmetele 10 eurot ja mitteliikmetele 50 eurot.          

Rien van der Spek on Euroopa maastikuehitajate liidu (ELCA) asepresident. Ta on koos oma kahe pojaga maastikuehituse ettevõtte M. van der Spek Group kaasomanik ja direktor. Ettevõttes on üle 70 töötaja. Koostöös alltöövõtjatega viiakse ellu erinevaid projekte alates mullatöödest ja infrastruktuuri rajamisest kuni linnahaljastuse ja eraaiaprojektideni. M. van der Spek Group on olnud pikka aega ELCA aktiivne liige.

Lisaks on Rien van der Spek olnud Hollandi aiandus- ja maastikuehitajate liidu (VHG) president. Ta on väikeste ja keskmiste ettevõtete liidu juhatuse liige, Hollandi tööandjate föderatsiooni (VNO.NCOW) juhatuse liige ja kuulub praktikakogukonda Yebisu e.e., kelle eesmärgiks on pakkuda lahendusi ettevõtete arendamiseks, töötajate võimestamiseks ning arendada koostööd töö- ja haridusmaailma vahel.  

Rien van der Spek näeb enda missiooni maastikuehituse sektori arendamisel järgmiste tegevuste kaudu:

  • Arendada ettevõtete võrgustikku, mille kaudu toimub pidev oskusteabe ja töötajate vahetus. 
  • Õppida üksteiselt, tutvudes käimasolevate projektidega ning arutades üksteisega tekkinud  probleemide üle ja pakkudes lahendusi nii rajamise kui ka disaini osas.
  • Edendada Euroopas selliseid kontseptsioone nagu Living Building, Living Garden ja Playing Naturally.
  • Leida finantsvõimalused teadmiste jagamiseks ning töötajate ja õpilaste vahetusprogrammiks.
  • Teadvustada laiemalt kutseorganisatsioonidesse kuulumise väärtust. 
  • Edendada omavahelist koostööd.